| Uhlobo Lokubonisa | I-OLED |
| I gama le-brand | I-WISEVISION |
| Usayizi | 0.31 intshi |
| Amaphikseli | Amachashazi angu-32 x 62 |
| Imodi Yokubonisa | I-Passive Matrix |
| Indawo Esebenzayo (AA) | 3.82 x 6.986 mm |
| Usayizi Wephaneli | 76.2×11.88×1.0 mm |
| Umbala | Okumhlophe |
| Ukukhanya | 580 (Ubuncane)cd/m² |
| Indlela Yokushayela | Ukunikezwa kwangaphakathi |
| Isixhumi esibonakalayo | I²C |
| Umsebenzi | 1/32 |
| Inombolo yephinikhodi | 14 |
| I-IC yomshayeli | ST7312 |
| I-voltage | 1.65-3.3 V |
| Isisindo | I-TBD |
| Izinga Lokushisa Lokusebenza | -40 ~ +85 °C |
| Izinga Lokushisa Lesitoreji | -65 ~ +150°C |
I-X031-3262TSWFG02N-H14 iyimojuli yokubonisa ye-OLED engu-0.31-intshi engashukumi eyenziwe ngamachashazi angu-32 x 62. Le mojuli inobukhulu be-outline obungu-6.2×11.88×1.0 mm kanye nosayizi we-Active Area ongu-3.82 x 6.986 mm. Isibonisi se-OLED esincane sakhiwe nge-ST7312 IC, sisekela isikhombimsebenzisi se-I²C, ukunikezwa kwamandla kwe-3V. Imojuli yokubonisa ye-OLED iyisibonisi se-OLED sesakhiwo se-COG esingadingi ukukhanya kwangemuva (okukhiphayo); ilula futhi isebenzisa amandla aphansi. i-voltage yokunikezela ye-logic ingu-2.8V (VDD), kanti i-voltage yokunikezela yesibonisi ingu-9V(VCC). Umthamo wamanje one-50% checkerboard display ingu-8V (yombala omhlophe), umsebenzi wokushayela ongu-1/32.
Imojuli yokubonisa ye-OLED ingasebenza emazingeni okushisa asukela ku--40℃ kuya ku-+85℃; amazinga okushisa ayo okugcina asukela ku--65℃ kuya ku-+150℃. Le mojuli encane ye-OLED ifanelekela i-mp3, idivayisi ephathekayo, ipeni lokurekhoda izwi, idivayisi yezempilo, i-E-Cigarette, njll.
1. Incane – Akudingeki ukukhanya kwangemuva, iyazikhipha
►2, I-engeli yokubuka ebanzi: Izinga lamahhala
3, Ukukhanya Okuphezulu: 650 cd/m²
4, isilinganiso sokungafani okuphezulu (Igumbi Elimnyama): 2000:1
►5, Isivinini sokuphendula esiphezulu (<2μS)
6, Izinga Lokushisa Elibanzi Lokusebenza
►7, Ukusetshenziswa kwamandla okuphansi
Ukusikhetha njengomhlinzeki wakho oyinhloko wezibonisi ze-OLED kusho ukubambisana nenkampani eqhutshwa ubuchwepheshe enolwazi lweminyaka eminingi emkhakheni wezibonisi ezincane. Singochwepheshe ezixazululweni zezibonisi ze-OLED ezincane kuya kweziphakathi, futhi izinzuzo zethu eziyinhloko ziseku:
1. Ukusebenza Okuhle Kokubonisa, Ukuchaza Kabusha Izindinganiso Zokubuka:
Izibonisi zethu ze-OLED, zisebenzisa izakhiwo zazo ezizikhiphayo, zifinyelela ukubonakala okucacile kanye namazinga amnyama amsulwa. Iphikseli ngayinye ilawulwa ngokwayo, iletha isithombe esiqhakazayo nesihlanzekile kunanini ngaphambili. Ngaphezu kwalokho, imikhiqizo yethu ye-OLED inezingqimba zokubuka ezibanzi kakhulu kanye nokugcwala kombala okucebile, okuqinisekisa ukukhiqizwa kombala okunembile nokungokoqobo.
2. Ubuciko Nobuchwepheshe Obumangalisayo, Ukuthuthukisa Umkhiqizo Omusha:
Sinikeza imiphumela yokubonisa enesinqumo esiphezulu. Ukwamukelwa kobuchwepheshe be-OLED obuguquguqukayo kuvula amathuba angenamkhawulo emiklamo yomkhiqizo wakho. Izikrini zethu ze-OLED zibonakala ngephrofayili yazo encane kakhulu, zisindisa isikhala esibalulekile sedivayisi ngenkathi futhi zinomoya omnene empilweni yokubona yabasebenzisi.
3. Ikhwalithi Ethembekile Nokusebenza Kahle, Ukuqinisekisa Uchungechunge Lwakho Lokunikezela:
Siyaqonda ukubaluleka okubalulekile kokuthembeka. Izikrini zethu ze-OLED zinikeza isikhathi eside sokuphila kanye nokuthembeka okuphezulu, zisebenza kahle ngisho nasezingeni lokushisa elibanzi. Ngokusebenzisa izinto ezilungiselelwe kanye nomklamo wesakhiwo, sizibophezele ekukunikezeni izixazululo zokubonisa ze-OLED ezingabizi kakhulu. Sisekelwa amakhono aqinile okukhiqiza ngobuningi kanye nokuqinisekiswa kokukhiqiza okuqhubekayo, siqinisekisa ukuthi iphrojekthi yakho iqhubeka kahle kusukela ekukhiqizweni kweprototype kuya komthamo.
Ngamafuphi, ukukhetha thina kusho ukuthi awutholi nje kuphela isibonisi se-OLED esisebenza kahle kakhulu, kodwa nomlingani oqavile ohlinzeka ngosekelo oluphelele kubuchwepheshe bokubonisa, izinqubo zokukhiqiza, kanye nokuphathwa kweketanga lokuhlinzeka. Kungakhathaliseki ukuthi kunezinto ezigqokwayo ezihlakaniphile, amadivayisi aphathwa ngesandla ezimbonini, ama-electronics abathengi, noma eminye imikhakha, sizosebenzisa imikhiqizo yethu ye-OLED evelele ukusiza umkhiqizo wakho uvelele emakethe.
Silangazelela ukuhlola amathuba angenamkhawulo obuchwepheshe bokubonisa nawe.
Umbuzo 1: Yiziphi izinhlobo eziyinhloko zesikhombikubona sezibonisi ze-OLED? Kufanele ngikhethe kanjani?
A:Sinikeza ngokuyinhloko izixhumanisi ezilandelayo:
I-SPI:Amaphini ambalwa, izintambo ezilula, isikhombikubona esivame kakhulu sokushayela izikrini ze-OLED ezincane, ezifanele izinhlelo zokusebenza lapho izidingo zesivinini zingekho phezulu kakhulu.
I2C:Idinga imigqa yedatha emibili kuphela, ithatha amaphini ambalwa kakhulu e-MCU, kodwa inamazinga okuxhumana aphansi, afanele izimo lapho inani lamaphini libaluleke kakhulu.
Uchungechunge lwe-Parallel 8080/6800:Amanani aphezulu okudlulisa, ukuvuselela okusheshayo, kufanelekile ukubonisa okuqukethwe okuguquguqukayo noma izinhlelo zokusebenza zezinga eliphezulu lohlaka, kodwa kudinga amaphini amaningi e-MCU.
Iseluleko Sokukhetha:Uma izinsiza zakho ze-MCU zincane, khetha i-I2C; uma ufuna ukulula kanye nokusebenziseka kabanzi, i-SPI iyona engcono kakhulu; uma udinga i-animation esheshayo noma i-UI eyinkimbinkimbi, sicela ucabangele isikhombikubona esihambisanayo.
Umbuzo 2: Yiziphi izinqumo ezivamile zezibonisi ze-OLED?
A:Izinqumo ezivamile zokubonisa i-OLED zifaka:
128x64, 128x32:Izinqumo ezidumile kakhulu, ezingabizi kakhulu, ezifanele ukubonisa umbhalo nezithonjana ezilula.
128x128 (Isikwele):Kufanelekela izinhlelo zokusebenza ezidinga isikhombikubona sokubonisa esilinganayo.
96x64, 64x32:Izinketho zokusebenzisa amandla aphansi kanye nezindleko, ezisetshenziselwa izibonisi ezincane kakhulu.