| Uhlobo Lokubonisa | I-IPS-TFT-LCD |
| I gama le-brand | I-WISEVISION |
| Usayizi | 1.77 intshi |
| Amaphikseli | Amachashazi angu-128×160 |
| Buka isiqondiso | 12 OHALA |
| Indawo Esebenzayo (AA) | 28.03×35.04 mm |
| Usayizi Wephaneli | 34×45.83×2.2 mm |
| Ukuhlelwa kombala | Umugqa Oqondile we-RGB |
| Umbala | 65K |
| Ukukhanya | 350 (Min)cd/m² |
| Isixhumi esibonakalayo | I-SPI / i-MCU |
| Inombolo yephinikhodi | 14 |
| I-IC yomshayeli | ST7735 |
| Uhlobo Lokukhanya Kwangemuva | I-LED engu-2 ene-chip-white |
| I-voltage | 2.5~3.3 V |
| Isisindo | I-TBD |
| Izinga Lokushisa Lokusebenza | -20 ~ +70 °C |
| Izinga Lokushisa Lesitoreji | -30 ~ +80°C |
I-N177-1216TCWPG01-H14 iyimojula yokubonisa ye-IPS ebanzi ye-TFT-LCD encane engu-1.77-intshi.
Le phaneli encane ye-TFT-LCD inesisombululo samaphikseli angu-170×320, Imojula yokubonisa yakhelwe ngaphakathi nge-ST7735 controller IC, isekela i-interface ye-SPI ne-RGB, ububanzi be-supply voltage (VDD) obungu-2.5V~3.3V, ukukhanya kwemojula okungu-350 cd/m², kanye nokungafani okungu-300.
I-N177-1216TCWPG01-H14 ine-engeli yokubuka yehora le-12 eqinisekisa ama-engeli okubuka afanele, okukuvumela ukuthi ujabulele izithombe ezicwebezelayo kungakhathaliseki ukuthi ukuphi.
Izinketho ze-interface ye-SPI/MCU zikunikeza ukuguquguquka kokuxhuma isibonisi kalula kudivayisi oyifunayo.
Ngaphezu kwalokho, ukukhanya okungu-350 cd/m² kuqinisekisa ukuthi izithombe zakho zikhanya futhi zikhanya, okuthuthukisa ulwazi lwakho lokubuka. Ifaneleka kakhulu ezinhlelweni zokusebenza ezifana namadivayisi agqokwayo, amadivayisi aphathwayo, kanye nohlelo lokuqapha ukuphepha.
Izinga lokushisa lokusebenza lale module lingu-20 ℃ kuya ku-70 ℃, kanti izinga lokushisa lokugcina lingu-30 ℃ kuya ku-80 ℃.
Sethula umkhiqizo wethu omusha wakamuva, isikrini semoduli yokubonisa i-TFT LCD esingu-1.77-intshi esincane esingu-128 RGB×160 dots. Lesi sikrini esincane kodwa esinamandla senzelwe ukuletha isipiliyoni esibonakalayo esijulile sezinhlelo zokusebenza ezahlukahlukene, kusukela kuma-elekthronikhi aphathekayo kuya kumadivayisi ahlakaniphile.
Le module yokubonisa ye-TFT LCD inesisombululo sama-128 RGB × 160 amaphuzu, enikeza izithombe ezicacile nezicacile, okuvumela abasebenzisi ukuthi bajabulele imiphumela ebonakalayo ecacile kakhulu nemangalisayo. Usayizi omncane uthuthukisa ukuphatheka kalula, okwenza kube kuhle kakhulu kumadivayisi aphathwayo njengama-smartphone, ama-consoles emidlalo kanye nabadlali be-MP3.
Esinye sezici ezivelele zale module yokubonisa amakhono ayo okukhiqiza imibala ecebile. Inamaphoyinti angu-128 RGB×160, enikeza imibala ehlukahlukene ukuze kube nemibala enembile necacile. Kungakhathaliseki ukuthi ubuka izithombe, ubukela amavidiyo, noma udlala imidlalo, le module yokubonisa ye-TFT LCD izokuphilisa ngempela okuqukethwe kwakho.
Naphezu kobukhulu bayo obuncane, le module yokubonisa inikeza ukuguquguquka okungavamile. Izinga layo eliphezulu lokuvuselela liqinisekisa ukuguquguquka okubushelelezi, kunciphisa ukufiphala kokunyakaza futhi kunikeze isipiliyoni sokubuka esingenamthungo. I-engeli ebanzi yokubuka ivumela abasebenzisi ukuthi babone isikrini ngokucacile kuzo zonke izingxenyana, okwenza sifaneleke ukwabelana ngokuqukethwe nabanye ngaphandle kokubeka engcupheni ikhwalithi.
Ngaphezu kwalokho, le module yokubonisa ye-TFT LCD yenzelwe ukuqina nokuthembeka. Isibonisi asikwazi ukuklwebheka futhi sinopende oluvikela ukukhanya ukuze sisetshenziswe ngaphandle. Umklamo waso wokonga amandla uqinisekisa isikhathi eside sebhethri, okwenza kube kuhle kakhulu kumadivayisi aphathwayo.
Ngaphezu kwalokho, ngenxa yesikhombikubona sayo esisebenziseka kalula, imodyuli yokubonisa ifakwa kalula ezinhlelweni ezikhona. Iza nesistimu elula yokuxhuma nokudlala ukuze ifakwe ngokushesha, ngaphandle kokuphazamiseka. Iyahambisana nezinhlelo zokusebenza ezahlukahlukene, le modyuli yesikrini ihlangana kalula nedivayisi yakho ukuqinisekisa ulwazi lomsebenzisi olubushelelezi.
Sekukonke, isikrini se-module yokubonisa i-TFT LCD engu-1.77-intshi encane engu-128 RGB × 160 dots siyisisombululo esinamandla nesiguquguqukayo sezinhlelo zokusebenza ezahlukahlukene. Usayizi wayo omncane, imibala egqamile, kanye nokuqina kwayo kwenza kube ukukhetha okuphezulu kwezinto zikagesi eziphathwayo, amadivayisi emidlalo, nokuningi. Thuthukisa ulwazi lwakho lokubona ngale module yokubonisa esezingeni eliphezulu futhi ujabulele umhlaba wemibala egqamile nezithombe ezinhle kakhulu.